Viralliset Quantum-Touch® hoitajat Suomessa

Certified Quantum-Touch® Practitioner


Virallliset Quantum-Touch hoitajat

tekevät lähi- ja kaukohoitoja, 

Level 1 - ja Level 2 - tason hoitoja.


Minna Sahlberg


Certified Quantum-Touch® Practitioner

Certified Quantum-Touch® L1 Instructor

Quantum-Touch Finnish Liaison


HELSINKI


HOITOHUONE AURINKOAAMU

040 729 4523

www.hoitohuoneaurinkoaamu.fi

hoitohuone.aurinkoaamu@gmail.com

www.facebook.com/aurinkoaamu



Karita Kotkansalo


Certified Quantum-Touch® Practitioner

Certified Quantum-Touch® L1 Instructor



JYVÄSKYLÄ


HYVÄN OLON IDEA

040 833 5888

www.hyvanolonidea.fi

hyvanolonidea@gmail.com



Arto Montonen


Certified Quantum-Touch® Practitioner




MIKKELI


040 745 5180

www.artomontonen.com

arto@hoitopalvelua.com


.

.

.

Quantum-Touch®

REKISTERÖITY TUOTEMERKKI SUOMESSA 
JA MYÖS EU:N ALUEELLA 
SEKÄ MAAILMALLA

Quantum-Touch®

tuotemerkin käyttöoikeus kokonaisuudessaan 

ammatillisessa toiminnassa 

on vain 

virallisilla, sertifioiduilla

Quantum-Touch hoitajiksi ja kouluttajiksi valmistuneilla


Certified Quantum-Touch Instructor 

Certified Quantum-Touch Practitioner


jotka ovat aktiivisia, 

ja voivat käyttää yllämainittuja virallisen hoitajan ja kouluttajan nimikkeitä, 

ja ovat suorittaneet vuosimaksunsa Quantum-Touch Inc:lle, 

joka listaa ko. hoitajat ja kouluttajat maailmanlaajuisesti www-sivuillaan.


TARKEMMAT TIEDOT


Quantum-Touch Inc

www.quantumtouch.com


Terms and Conditions,

Quantum-Touch

Trademark and

Copyright Policy

https://quantumtouch.com/en/terms


Only Certified Quantum-Touch Practitioners or Certified Quantum-Touch Instructors can use the Quantum-Touch name or trademark to promote their services on business cards, websites, blogs, social media sites, or in any kind of advertisement. 

To learn about how you can become a Certified Quantum-Touch Professional, see: www.quantumtouch.com and click on Professional Program.


QUANTUM-TOUCH HOITOJA TEKEVÄT MYÖS 


QUANTUM-TOUCH:N 

VIRALLISIA L1- JA L2-TASON 

KURSSEJA JA KOULUTUKSIA SUORITTANEET SEKÄ 

VIRALLISIKSI QUANTUM-TOUCH HOITAJIKSI VALMISTUMASSA OLEVAT SEKÄ

AIKAISEMMIN HOITAJIKSI JA KOULUTTAJIKSI VALMISTUNEET





HOITAJALISTAUS


KVANTTIKOSKETUS-SIVU 

YLLÄPITÄÄ

HOITAJALISTAUSTA 

SUOMESSA.


ALLAOLEVASSA HOITAJA LISTAUKSESSA ON NIIDEN KURSSEJA JA KOULUTUKSIA SUORITTANEIDEN HOITAJIEN YHTEYSTIEDOT, JOTKA OVAT TIETONSA TÄHÄN HALUAMASSAAN MUODOSSA ANTANEET


Suoritetut kurssit, koulutukset:

QT1 - level 1 kurssi

QTV1 - level 1 virtual kurssi

QT2 - level 2 kurssi

QTV2 - level 2 virtual kurssi

SCH - self created health virtual kurssi

SC - super charging virtual kurssi

MM - manifesting miracles virtual kurssi


Valmistunut viralliseksi, 

sertifioiduksi hoitajaksi tai kouluttajaksi koulutusohjelman vaatimuksilla:

QT hoitajaksi valmistunut

QT L1 kouluttajaksi valmistunut

QT L2 kouluttajaksi valmistunut

    HOITAJALISTAN PÄIVITYS


    Kiitos, kun otat yhteyttä hoitajalistan päivitysasioissa Minna Sahlbergiin / Hoitohuone Aurinkoaamu, jos:

    • haluat vahvistaa tietosi oikeaksi
    • tietosi ovat muuttuneet
    • tietosi puuttuvat listalta
    • haluat tietosi takaisin listalle
    • haluat tietosi toistaiseksi pois listalta, esim. jos et tee hoitoja tällä hetkellä

    Tietoja päivitetty 9/2022

    AKAA (Toijala, Viiala, Kylmäkoski)


    Kaisa Pyykkö

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT L1 kouluttajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    045 125 6870

    www.kuutinreikihoito.nettisivu.org

    p.kaisa@gmail.com

    (Akaa / Toijala)


    Mari Santamaa QT1

    050 5444 848, mari.santamaa@elisanet.fi

    (Akaa / Viiala)


    Maritta Tuominen QT1

    040 508 6725, marittatuo65@gmail.com

    Marizan Helmi Hyvinvointi palvelut

    (Akaa / Viiala)


    Leila Shemeikka QT1

    050 349 5877, leila.shemeikka@gmail.com

    (Akaa / Kylmäkoski)


    ALAJÄRVI (Kurejoki)

    Anu Rantala QT1

    050 5460 695

    ALAVUS

    Kirsi Niemi QT1

    050 365 1174, kiiki.niemi@gmail.com

    ESPOO

    Minna Marei 

    QT hoitajaksi valmistunut,  

    QT1, QT2

    050 557 4166

    minnamarei@hotmail.com


    Minna Pyhälä QT1

    044 505 2631

    minna.pyhala@gmail.com

    www.greenconnections.fi


    Tuija Ronkanen QT1

    044 279 7890, tuija.ronkanen@saunalahti.fi


    Susanna Haverinen QT1

    040 553 5388

    FORSSA

    Viivika Kalma QTV1

    050 307 8305, viivikakalma@hotmail.com


    HAMINA

    Katja Marttila QT1, QT2

    040 739 8661, katja140@hotmail.com


    Stina Iskanius QT1

    040 5930437, rintintti@hotmail.com


    Sirpa Itkonen QT1

    0400 990462, sirpa.itkonen@gmail.com


    Pertti Itkonen QT1

    0400 654638, pertti.itkonen(at)hotmail.com

    HAUKIVUORI

    Pirjo Ylönen QT1

    04 2140225, pirjoylonen@hotmail.com 

    HELSINKI

    Erik Holmström 

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    045 860 4526

    erik.holmstrom.fi@gmail.com


    Marko Lankinen

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    050 307 1022

    mj.lankinen@gmail.com


    Aila Kajander

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    am.kajander@gmail.com

    050 374 5742


    Heljä Nykänen 

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    hnykanen@gmail.com


    Eija Laakso QT1, QT2

    045 857 3400, eija@kiseki.fi


    Anne Järvinen QT1

    050 3267271 , kreikka@gmail.com

    myös eläinten hoito 


    Kreeta Laukkanen QT1

    044 3622197, kreeta@zeven.fi

    www.zeven.fi

    myös qt kasvohoito


    Sofia Isha QT1, QT2

    sofia.foofit.isha@gmail.com


    Tommi Aspelund QT1

    050 347 6521, tommi@elohuone.fi


    Kirsti Tanskanen QT1

    050 500 3820 

     

    Anni Lumino QT1

    045 311 4243, anni.lumino@yahoo.com


    Anneli Malaska QT1

    044 55 99 008, anneli.malaska@gmail.com

    www.avahanam.fi


    Ilona Haukka QT1

    044 029 9996, ilona.haukka@gmail.com 


    Johanna Partanen QT1

    09 454 3135 


    Iris Nikunen QT1

    045 3507592, iicci@hotmail.com


    Rene Korkeamäki QT1

    050 5352166, rene.korkeamaki@gmail.com 

    IISALMI  ja KUOPIO

    Minna Dufva-Virkkunen QT1

    050 570 1611

    minna.dufva-virkkunen@hotmail.com

    JOKELA

    Tanja Väisänen QT1

    040 5024571  

    JUUKA

    Keijo Tuononen QT1, QT2

    0400 571 058, keijo.tuononen@pielisenkaluste.fi  

    JÄRVENPÄÄ

    Soile Koskela QT1

    0400 431070, soile.koskela@kolumbus.fi   

    KAJAANI

    Elina Kilpeläinen QT1

    050 414 4168, ellu68@hotmail.com 

    KARSTULA

    Jarmo Pulli QT1, QT2

    046 580 3102


    Pirjo Moilanen QT1


    KAUHAJOKI

    Helena Ojala QT1

    040 535 5727


    Hilkka Ojala QT1

    0400 210 693, www.hoitavatkadet.net

    hoitavatkadet.ojalahilkka@gmail.com

    (Kauhajoki ja Seinäjöki)

    KIRKKONUMMI

    Elina Sjöblom QT1

    046 564 7262

    Kirkkonummi/Sundsberg

    KOTKA

    Kirsi Manninen QT1, QT2

    050 378 0081


    Nina Ilomäki QT1, QT2

    040 673 8315, ilomakinina@gmail.com

         

    Marika Höglund QT1

    050 3494754, marika.t.hoglund@gmail.com


    KOUVOLA

    Päivi Saarinen QT1, QT2

    040 556 7837, lehtoharju@gmail.com
    myös eläinten hoito 

    Heli Salmelainen QT1

    050 538 6653

    nordicanimaltherapy@gmail.com

    Animal Therapy. Erityisesti eläinten hoito, myös etähoidot.

    LAPPEENRANTA

    Anne Vanninen QT1

    040 7417790, vanninen.anne@gmail.com  

    LAPUA

    Sari Raja QT1

    044 3062167, sari.m.raja@gmail.com  

    LOHJA

    Hanna Konttori QT1, QT2

    0400 350 390, hanna.konttori@gmail.com

    MÄNTSÄLÄ

    Pirjo Salminen QT1, QT2

    040 3568 058

    MÄNTYHARJU

    Taina Pippuri QT1

    045 138 8031, tainapippuri@gmail.com 

    NUKARI

    Susanna Castrén QT1

    050 330 0701, susanna.castren@gmail.com 

    ORIMATTILA

    Eija Rantanen QT1

    045 3111 852, eija.halonen-ll@luukku.com


    Auli Auvinen QT1

    0400 497585, www.torikulmanfysioterapia.fi

    OULU

    Petri Moisala QT1

    050 431 6061, petri.moisala@gmail.com

    OULUN SEUTU

    Heidi Ruuska 

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    KehoCenter

    kehocenter@gmail.com

    050 353 9557


    Sirkka Jaara QT1

    Oulun seutu / Iin kunta

    040 744 9738, sirkka.jaara@gmail.com

    ROVANIEMI / Saarenkylä

    Johanna Rintala QT1

    050 355 1810, johanna.rintala1@gmail.com  

    RUSKO, TURUN SEUTU

    Reija Koivu

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    040 822 8883, reija.koivu@gmail.com

    www.crystalshome.fi


    SAVONLINNA

    Sari Nyrhinen QT1

    050 3063578, sari@strategiaenkelit.fi 

    SEINÄJOKI

    Hilkka Ojala QT1

    0400 210 693, www.hoitavatkadet.net

    hoitavatkadet.ojalahilkka@gmail.com

    (Kauhajoki ja Seinäjöki)


    Janne Karresuo QT1

    040 912 5280, janne.karresuo@gmail.com

     

    Jaana Kotoneva QT1

    0400 982 873, jaanakotoneva@hotmail.com

    myös eläinten hoito 

    SIILINJÄRVI

    Anu Puttonen QT1

    040 7164265, anu_1201@hotmail.com



    SOMERO

    Tuija Juvonen QT1

    0500 986 153

    tuijam.juvonen@somero.salonseutu.fi 

    TAMPERE

    Linnéa Taivasmaa

    QT hoitajaksi valmistunut, 

    QT L1 kouluttajaksi valmistunut, 

    QT1, QT2

    taivasmaat@gmail.com

    050 5230 957


    Pirjo Lehto QT1

    040 415 2582, Hoitola Valokaste,

    www.valokaste.fi


    Katariina Seppänen QT1

    044 2943663, Gaiariina


    Sanna Suumäki QT1

    044 352 0161, suumasa@hotmail.com


    Annastiina Gylling QT1

    041 435 8117

    TEUVA (Norinkylä)

    Helena Korkeamäki QT1

    040 7462940

    myös eläimet, etenkin hevoset

    TURKU

    Sari Tammikivi-Suominen QTV1

    044 5300 563

    Hoitohuone Hyvinvointia ja elämäniloa 

    (Turku / Raisio)

    hyvinvointiajailoa@luukku.com

    hyvinvointiajailoa.com


    Marianne Maans QT1

    040 525 8819

    marianne.maans@gmail.com


    Marjut Eskola QT1

    044 2034 111, marjutee@gmail.com

    Energiapyörre (Piispanristi, Turku)


    Helinä Salonen QT1

    helina.salonen@gmail.com

     

    VALTIMO

    Heli Rantamäki QT1

    050 3504 487, heli.rantamaki@hotmail.com  

    VANTAA

    Christel Most QT1, QT2

    0504430247, most.christel@gmail.com 


    Anni Salminen QT1

    041 522 7762

    etähoidot, myös Helsinki


    Tuula Nurmi QT1

    050 3603454, nurmi.tuula@kolumbus.fi   

    Quantum-Touch hoitajia ulkomailla

    Quantum-Touch healing abroad


    Kaukohoidot ovat ajasta ja paikasta riippumattomia. Voit tiedustella myös lähihoitoa. 

    You can ask Quantum-Touch distant healing worldwide or healing session in-person.


    L1-koulutus suoritettu lähi- tai online koulutuksena Suomessa, Hoitohuone Aurinkoaamu.

    Quantum-Touch L1 Workshop, in-person or virtual workshop, Finland / Hoitohuone Aurinkoaamu

     


    VENÄJÄ / RUSSIA


    Polina Belikova QT1

    Pietari / Saint Petersburg

    +79046196526, svetlyak@bk.ru

    FB: polina.svetlova.58

    distant healing

    languages: Russian, English



    ESPANJA / SPAIN 

    Aurinkorannikko

    QTV1



    YHDISTYNEET ARABIEMIIRIKUNNAT / UNITED ARAB EMIRATES

    Dubai

    QTV1


    Aktiiviset ja sertifioidut 

    Quantum-Touch® 

    hoitajat ja kouluttajat 

    koko maailmassa


    Active and Certified 

    Quantum-Touch 

    Practitioners and Instructors

    Worldwide


    Kaukohoidot / Distant Healing

    Lähihoidot / Hands on healing

    Verkkokoulutukset / Workshops online

    Lähikoulutukset / Live Workshops



    www.quantumtouch.com


    Täydentävät ja vaihtoehtoiset hoitomuodot / CAM-hoidot / Complementay and Altenative Medicine

    Energiahoidot ovat CAM-hoitoja.

    Love & Light

    Quantum-Touch yhteisö Suomessa 
    ja koko maapallolla


    Quantum-Touch®

    hoitajat ja kouluttajat
     

    Suomessa
     
    vuodesta 2008 
     


    kvanttikosketus.fi

    fb kvanttikosketus
     
     
    0403787020
    kvanttikosketus.qtsuomi@gmail.com 


    2022
    Copyright
     Minna Sahlberg
    tekstit, osa kuvista 
     
    2022
    Copyright 
     Arto Montonen
    vesiputouskuvat

    2022
    Copyright
     Messuryhmä - QT Suomi
    messuryhmän tuottamat mainokset 
     
     

    2022
    Copyright
    Quantum-Touch Inc.
    Trademark and Copyright Policy 

     
    Luotu Webnodella
    Luo kotisivut ilmaiseksi!