Viralliset Quantum-Touch® hoitajat Suomessa

Certified Quantum-Touch® Practitioner


Virallliset Quantum-Touch hoitajat

tekevät lähi- ja kaukohoitoja, 

Level 1 - ja Level 2 - tason hoitoja.


Minna Sahlberg


Certified Quantum-Touch® Practitioner

Certified Quantum-Touch® L1 Instructor


HELSINKI


HOITOHUONE AURINKOAAMU

040 729 4523

www.hoitohuoneaurinkoaamu.fi

hoitohuone.aurinkoaamu@gmail.com

www.facebook.com/aurinkoaamu



Karita Kotkansalo


Certified Quantum-Touch® Practitioner

Certified Quantum-Touch® L1 Instructor


JYVÄSKYLÄ


HYVÄN OLON IDEA

040 833 5888

www.hyvanolonidea.fi

hyvanolonidea@gmail.com



Kaisa Pyykkö


Certified Quantum-Touch® Practitioner

QT L1 kouluttajaksi valmistunut


AKAA / TOIJALA


KUUTIN REIKIHOITO

045 125 6870

www.kuutinreikihoito.nettisivu.org

p.kaisa@gmail.com



Arto Montonen


Certified Quantum-Touch® Practitioner


MIKKELI


040 745 5180

www.artomontonen.com

arto@hoitopalvelua.com



Erik Holmström


Certified Quantum-Touch® Practitioner


HELSINKI


045 860 4526

erik.holmstrom.fi@gmail.com





KVANTTIKOSKETUS-HOIDOT, lähi- ja kaukohoidot

Kvanttikosketus hoitoja tekevät myös Quantum-Touch:n virallisia kursseja ja koulutuksia suorittaneet hoitajat.


Hoitaja on suorittanut kurssin tai kursseja:  

QT1 - level 1 kurssi

QTV1 - level 1 virtual kurssi

QT2 - level 2 kurssi

QTV2 - level 2 virtual kurssi

SCH - self created health virtual kurssi

SC - super charging virtual kurssi

MM - manifesting miracles virtual kurssi


Hoitaja on valmistunut viralliseksi hoitajaksi tai kouluttajaksi:

QT hoitajaksi valmistunut

QT L1 kouluttajaksi valmistunut

QT L2 kouluttajaksi valmistunut

KVANTTIKOSKETUS

HOITAJALISTAUS

Listaus hoitajista, jotka ovat tietonsa tähän halunneet antaa.


Hoitajalistaa päivitetään koko ajan. Kiitos, kun otat yhteyttä Minna Sahlbergiin, jos:

  • tietosi ovat oikein
  • tietosi ovat muuttuneet
  • tietosi puuttuvat listalta
  • haluat tietosi takaisin listalle
  • haluat tietosi toistaiseksi pois listalta, esim. jos et tee hoitoja tällä hetkellä

AKAA (Viiala, Kylmäkoski)


Mari Santamaa QT1

050 5444 848, mari.santamaa@elisanet.fi

(Akaa / Viiala)


Maritta Tuominen QT1

040 508 6725, marittatuo65@gmail.com

Marizan Helmi Hyvinvointi palvelut

(Akaa / Viiala)


Leila Shemeikka QT1

050 349 5877, leila.shemeikka@gmail.com

(Akaa / Kylmäkoski)


ALAJÄRVI (Kurejoki)

Anu Rantala QT1

050 5460 695

ALAVUS

Kirsi Niemi QT1

050 365 1174, kiiki.niemi@gmail.com

ESPOO

Minna Marei 

QT hoitajaksi valmistunut,  QT1, QT2

050 557 4166

minnamarei@hotmail.com


Minna Pyhälä QT1

044 505 2631

minna.pyhala@gmail.com

www.greenconnections.fi


Tuija Ronkanen QT1

044 279 7890, tuija.ronkanen@saunalahti.fi

Harakantie 4, 02650 Espoo (Leppävaara)


Susanna Haverinen QT1

040 553 5388

FORSSA

Viivika Kalma QTV1

050 307 8305, viivikakalma@hotmail.com


HAMINA

Katja Marttila QT1, QT2

040 739 8661, katja140@hotmail.com



Stina Iskanius QT1

040 5930437, rintintti@hotmail.com


Sirpa Itkonen QT1

0400 990462, sirpa.itkonen@gmail.com


Pertti Itkonen QT1

0400 654638, pertti.itkonen(at)hotmail.com

HAUKIVUORI

Pirjo Ylönen QT1

04 2140225, pirjoylonen@hotmail.com 

HELSINKI


Marko Lankinen

QT hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

050 307 1022

mj.lankinen@gmail.com


Aila Kajander

QT hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

am.kajander@gmail.com

050 374 5742


Heljä Nykänen 

QT hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

hnykanen@gmail.com

040 965 3579


Eija Laakso QT1, QT2

045 857 3400, eija@kiseki.fi


Sofia Isha QT1, QT2

sofia.foofit.isha@gmail.com


Tommi Aspelund QT1

050 347 6521, tommi@elohuone.fi


Kirsti Tanskanen QT1

050 500 3820 

 

Anne Järvinen QT1

050 3267271 , kreikka@gmail.com

myös eläinten hoito 


Anni Lumino QT1

045 311 4243, anni.lumino@yahoo.com


Anneli Malaska QT1

044 55 99 008, anneli.malaska@gmail.com

www.avahanam.fi


Reeta Laukkanen QT1

044 3622197, reetalaukkanen@hotmail.com 
www.hoivazeven.com
myös Quantum-Touch -kasvohoito 

Ilona Haukka QT1

044 029 9996, ilona.haukka@gmail.com 


Johanna Partanen QT1

09 454 3135 


Iris Nikunen QT1

045 3507592, iicci@hotmail.com


Rene Korkeamäki QT1

050 5352166, rene.korkeamaki@gmail.com 

IISALMI  ja KUOPIO

Minna Dufva-Virkkunen QT1

050 570 1611

minna.dufva-virkkunen@hotmail.com

JOKELA

Tanja Väisänen QT1

040 5024571, tanja.vaisanen@elisanet.fi   

JUUKA

Keijo Tuononen QT1, QT2

0400 571 058, keijo.tuononen@pielisenkaluste.fi  

JÄRVENPÄÄ

Soile Koskela QT1

0400 431070, soile.koskela@kolumbus.fi   

KAJAANI

Elina Kilpeläinen QT1

050 414 4168, ellu68@hotmail.com 

KARSTULA

Jarmo Pulli QT1, QT2

046 580 3102


Pirjo Moilanen QT1

pirjonpuoti@luukku.com

KAUHAJOKI

Helena Ojala QT1

040 535 5727, s.a.helena.ojala@luukku.com


Hilkka Ojala QT1

0400 210 693, hiojal@gmail.com, 

KIRKKONUMMI

Elina Sjöblom QT1

046 564 7262

Kirkkonummi/Sundsberg

KOTKA

Kirsi Manninen QT1, QT2

050 378 0081


Nina Ilomäki QT1, QT2

040 673 8315, ilomakinina@gmail.com

     

Marika Höglund QT1

050 3494754, marika.t.hoglund@gmail.com


KOUVOLA

Päivi Saarinen QT1, QT2

040 556 7837, lehtoharju@gmail.com
myös eläinten hoito 

Heli Salmelainen QT1

050 538 6653

nordicanimaltherapy@gmail.com

www.facebook.com/nordicanimaltherapy

Animal Therapy. Erityisesti eläinten hoito, myös etähoidot.

KURIKKA

Tarja Kahilainen QT1, QT2

041 441 9196, vaptar@gmail.com

  

KUUSANKOSKI JA KOUVOLA

Päivi Saarinen QT1, QT2

040 556 7837, lehtoharju(at)gmail.com 
Myös eläinten hoito 

LAPPEENRANTA

Anne Vanninen QT1

040 7417790, vanninen.anne@gmail.com  

LAPUA

Sari Raja QT1

044 3062167, sari.m.raja@gmail.com  

LOHJA

Hanna Konttori QT1, QT2

0400 350 390, hanna.konttori@gmail.com

MÄNTSÄLÄ

Pirjo Salminen QT1, QT2

040 3568 058

MÄNTYHARJU

Taina Pippuri QT1

045 138 8031, tainapippuri@gmail.com 

NUKARI

Susanna Castrén QT1

050 330 0701, susanna.castren@gmail.com 

ORIMATTILA

Eija Rantanen QT1

045 3111 852, eija.halonen-ll@luukku.com


Auli Auvinen QT1

0400 497585, www.torikulmanfysioterapia.fi

OULU

Petri Moisala QT1

050 431 6061, petri.moisala@gmail.com

OULUN SEUTU

Heidi Ruuska 

QT hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

kehocenter@gmail.com

050 353 9557


Sirkka Jaara QT1

Oulun seutu / Iin kunta

040 744 9738, sirkka.jaara@gmail.com

ROVANIEMI / Saarenkylä

Johanna Rintala QT1

050 355 1810, johanna.rintala1@gmail.com  

RUSKO, TURUN SEUTU

Reija Koivu

QT hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

040 822 8883, reija.koivu@gmail.com

www.crystalshome.fi


SAVONLINNA

Sari Nyrhinen QT1

050 3063578, sari@strategiaenkelit.fi 

SEINÄJOKI

Janne Karresuo QT1

040 912 5280, janne.karresuo@gmail.com

 

Jaana Kotoneva QT1

0400 982 873, jaanakotoneva@hotmail.com

myös eläinten hoito 


Hilkka Ojala QT1

0400 210 693, hiojal(at)gmail.com

www.hoitavatkadet.net 


Heli Kataja QT1

040 5224869, heskali@gmail.com 

SIILINJÄRVI

Anu Puttonen QT1

040 7164265, anu_1201@hotmail.com


Minna Kiuru QT1, QT2

044 3641 797, minna.kiuru@taidekuu.fi

hoidot Luontaishoitola Natursolissa

SOMERO

Tuija Juvonen QT1

0500 986 153

tuijam.juvonen@somero.salonseutu.fi 

TAMPERE

Linnéa Taivasmaa

QT hoitajaksi valmistunut, QT L1 kouluttajaksi valmistunut, QT1, QT2

taivasmaat@gmail.com

050 5230 957


Pirjo Tanskanen QT1

040 415 2582

www.ptkauneuskeskus.fi


Sanna Suumäki QT1

044 352 0161, suumasa@hotmail.com


Annastiina Gylling QT1

041 435 8117


Katariina Seppänen QT1

044 2943663

TEUVA (Norinkylä)

Helena Korkeamäki QT1

040 7462940

myös eläimet, etenkin hevoset

TURKU

Sari Tammikivi-Suominen QTV1

044 5300 563

Hoitohuone Hyvinvointia ja elämäniloa 

(Turku / Raisio)

hyvinvointiajailoa@luukku.com

hyvinvointiajailoa.com


Marianne Maans QT1

040 525 8819

marianne.maans@gmail.com


Helinä Salonen QT1

helina.salonen@gmail.com

 

TURUN SEUTU / RAISIO

Marjut Eskola QT1

044 2034 111, marjutee@gmail.com

Energiapyörre, Varppeenaukio 9, Raisio

VALTIMO

Heli Rantamäki QT1

050 3504 487, heli.rantamaki@hotmail.com  

VANTAA

Christel Most QT1, QT2

0504430247, most.christel@gmail.com 


Anni Salminen QT1

041 522 7762

etähoidot, myös Helsinki


Tuula Nurmi QT1

050 3603454, nurmi.tuula@kolumbus.fi   

VÄHÄKYRÖ

Tarja Vuorinen QT1, QT2

041 4419196, vaptar(at)gmail.com

kotikäynnit, kaukohoidot

KATSO MYÖS / SEE ALSO :

KVANTTIKOSKETUS ULKOMAILLA / QUANTUM TOUCH ABROAD


KAUKOHOIDOT OVAT AJASTA JA PAIKASTA RIIPPUMATTOMIA

YOU CAN ASK QUANTUM TOUCH DISTANT HEALING



Kvanttikosketus hoitoa ulkomailla, 

L1 -koulutus suoritettu lähi- tai online koulutuksena Suomessa / 


Quantum Touch healing abroad, Quantum-Touch L1 Workshop completed in Finland (in-person workshop or workshop online):



PIETARI / SAINT PETERSBURG

VENÄJÄ / RUSSIA

Polina Belikova QT1

+79046196526, svetlyak@bk.ru

FB: polina.svetlova.58

distant healing

languages: Russian, English



AURINKORANNIKKO

ESPANJA / SPAIN

SERTIFIOIDUT, AKTIIVISET 

HOITAJAT JA KOULUTTAJAT 

KOKO MAAILMASSA

Kaukohoidot

Lähihoidot

Verkkokoulutukset

Lähikoulutukset


SERTIFIED AND ACTIVE 

QUANTUM-TOUCH 

PRACTITIONERS AND INSTRUCTORS

WORLDWIDE

Hands on healing

Distant healing

Live Workshops

Workshops Online


www . quantumtouch . com

Love & Light