Viralliset Quantum-Touch® hoitajat Suomessa

Certified Quantum-Touch® Practitioners / Finland

https://www.quantumtouch.com/en/practitioners


Marko Lankinen

Certified Quantum-Touch® Practitioner
HELSINKI

mj.lankinen@gmail.com

050 307 1022

QT1, QT2

 Sirje Nousiainen

Certified Quantum-Touch® Practitioner
HELSINKI

QT1, QT2

.

.

KVANTTIKOSKETUS-HOITOJA

TEKEVÄT MYÖS:

Lista on paikkakunnittain aakkosjärjestyksessä.

QT1  = hoitaja on suorittanut Quantum-Touch® Level 1 -kurssin / kursseja

QT2 = hoitaja on suorittanut Quantum-Touch® Level 2 -kurssin / kursseja

SCH = hoitaja on suorittanut Quantum-Touch® Self Created Health -kurssin

Viralliseksi hoitajaksi valmistunut = hoitaja on suorittanut virallisen Quantum-Touch® hoitaja -koulutuksen

HOITAJALISTAA PÄIVITETÄÄN

VIHREÄLLÄ TEKSTILLÄ OLEVAT YHTEYSTIEDOT ODOTTAVAT PÄIVITYSTÄ.

OTA YHTEYTTÄ KOULUTTAJIIN, Minnaan, Kaisaan tai Karitaan, JOS:

  • tietosi ovat oikein
  • tietosi ovat muuttuneet tai puuttuvat listalta tai haluat tietosi takaisin listalle
  • haluat tietosi toistaiseksi pois listalta, jos et tee hoitoja tällä hetkellä

AKAA (Viiala, Kylmäkoski)

Mari Santamaa QT1

050 5444 848, mari.santamaa@elisanet.fi

(Akaa / Viiala)


Maritta Tuominen QT1

040 508 6725

(Akaa / Viiala)


Leila Shemeikka QT1

050 349 5877, leila.shemeikka@gmail.com

(Akaa / Kylmäkoski)


ALAJÄRVI (Kurejoki)

Anu Rantala QT1

050 5460 695, anu.rantala@suomi24.fi

ALAVUS

Kirsi Niemi QT1

050 365 1174, kiiki.niemi@gmail.com

ESPOO

Minna Pyhälä QT1

044 505 2631, minna.pyhala@gmail.com

www.greenconnections.fi


Tuija Ronkanen QT1

044 279 7890, tuija.ronkanen@saunalahti.fi

Harakantie 4, 02650 Espoo (Leppävaara)


Susanna Haverinen QT1

040 553 5388, susanna.haverinen@elisanet.fi

HAMINA

Katja Marttila QT1, QT2

040 739 8661, katja140@hotmail.com



Stina Iskanius QT1

040 5930437, rintintti@hotmail.com


Sirpa Itkonen QT1

0400 990462, sirpa.itkonen@gmail.com 


Pertti Itkonen QT1

0400 654638, pertti.itkonen(at)hotmail.com

HAUKIVUORI

Pirjo Ylönen QT1

04 2140225, pirjoylonen@hotmail.com 

HELSINKI

Heljä Nykänen Viralliseksi hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

hnykanen@gmail.com

040 965 3579


Aila Kajander Viralliseksi hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

aila.kajander@welho.com

050 374 5742


Eija Laakso QT1, QT2

045 857 3400, eija@kiseki.fi


Sofia Isha QT1, QT2

sofia.foofit.isha@gmail.com


Tommi Aspelund QT1

050 347 6521, tommi@elohuone.fi


Kirsti Tanskanen QT1

050 500 3820 

 

Anne Järvinen QT1

050 3267271 , kreikka@gmail.com

myös eläinten hoito 


Anni Lumino QT1

045 311 4243, anni.lumino@yahoo.com


Anneli Malaska QT1

044 55 99 008, anneli.malaska@gmail.com

www.avahanam.fi


Reeta Laukkanen QT1

044 3622197, reetalaukkanen@hotmail.com 
www.hoivazeven.com
myös Quantum-Touch -kasvohoito 

Ilona Haukka QT1

044 029 9996, ilona.haukka@gmail.com 


Johanna Partanen QT1

09 454 3135 


Iris Nikunen QT1

045 3507592, iicci@hotmail.com


Rene Korkeamäki QT1

050 5352166, rene.korkeamaki@gmail.com 

IISALMI  ja KUOPIO

Minna Dufva-Virkkunen QT1

050 570 1611

minna.dufva-virkkunen@hotmail.com

JOKELA

Tanja Väisänen QT1

040 5024571, tanja.vaisanen@elisanet.fi   

JUUKA

Keijo Tuononen QT1, QT2

0400 571 058, keijo.tuononen@pielisenkaluste.fi  

JÄRVENPÄÄ

Soile Koskela QT1

0400 431070, soile.koskela@kolumbus.fi   

KAJAANI

Elina Kilpeläinen QT1

050 414 4168, ellu68@hotmail.com 

KARSTULA

Jarmo Pulli QT1, QT2

046 580 3102, jarmo.pulli@nic.fi


Pirjo Moilanen QT1

pirjonpuoti@luukku.com

KAUHAJOKI

Helena Ojala QT1

040 535 5727, s.a.helena.ojala@luukku.com


Hilkka Ojala QT1

0400 210 693, hiojal@gmail.com, 

KIRKKONUMMI

Elina Sjöblom QT1

046 564 7262, elina@elinasjobom.fi

www.elinasjoblom.fi

Kirkkonummi/Sundsberg

KOTKA

Kirsi Manninen QT1, QT2

050 378 0081, k.manninen62@suomi24.fi


Marika H&oulm;glund QT1

050 3494754, marika.t.hoglund@gmail.com


Nina Ilomäki QT1, QT2

040 673 8315, ilomakinina@gmail.com     

KOUVOLA

Päivi Saarinen QT1, QT2

040 556 7837, lehtoharju@gmail.com
myös eläinten hoito 

Heli Salmelainen QT1

050 538 6653

nordicanimaltherapy@gmail.com

www.facebook.com/nordicanimaltherapy

Animal Therapy. Erityisesti eläinten hoito, myös etähoidot.

KURIKKA

Tarja Kahilainen QT1, QT2

041 441 9196, vaptar@gmail.com

  

KUUSANKOSKI JA KOUVOLA

Päivi Saarinen QT1, QT2

040 556 7837, lehtoharju(at)gmail.com 
Myös eläinten hoito 

LAPPEENRANTA

Anne Vanninen QT1

040 7417790, vanninen.anne@gmail.com  

LAPUA

Sari Raja QT1

044 3062167, sari.m.raja@gmail.com  

LOHJA

Hanna Konttori QT1, QT2

0400 350 390, hanna.konttori@gmail.com

MÄNTSÄLÄ

Pirjo Salminen QT1, QT2

040 3568 058

MÄNTYHARJU

Taina Pippuri QT1

045 138 8031, tainapippuri@gmail.com 

NUKARI

Susanna Castrén QT1

050 330 0701, susanna.castren@gmail.com 

ORIMATTILA

Eija Rantanen QT1

045 3111 852, eija.halonen-ll@luukku.com


Auli Auvinen QT1

0400 497585, www.torikulmanfysioterapia.fi

OULU

Petri Moisala QT1

050 431 6061, petri.moisala@gmail.com

OULUN SEUTU

Heidi Ruuska Viralliseksi hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

kehocenter@gmail.com

050 353 9557


Sirkka Jaara QT1

Oulun seutu / Iin kunta

040 744 9738, sirkka.jaara@gmail.com

RUSKO (Turun seutu)

Reija Koivu Viralliseksi hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

www.crystalshome.fi

info@crystalshome.fi
040 822 8883

ROVANIEMI / Saarenkylä

Johanna Rintala QT1

050 355 1810, johanna.rintala1@gmail.com  

SAVONLINNA

Sari Nyrhinen QT1

050 3063578, sari@strategiaenkelit.fi 

SEINÄJOKI

Janne Karresuo QT1

040 912 5280, janne.karresuo@gmail.com

 

Jaana Kotoneva QT1

0400 982 873, jaanakotoneva@hotmail.com

myös eläinten hoito 


Hilkka Ojala QT1

0400 210 693, hiojal(at)gmail.com

www.hoitavatkadet.net 


Heli Kataja QT1

040 5224869, heskali@gmail.com 

SIILINJÄRVI

Anu Puttonen QT1

040 7164265, anu_1201@hotmail.com


Minna Kiuru QT1, QT2

044 3641 797, minna.kiuru@taidekuu.fi

hoidot Luontaishoitola Natursolissa

SOMERO

Tuija Juvonen QT1

0500 986 153

tuijam.juvonen@somero.salonseutu.fi 

TAMPERE

Linnéa Taivasmaa-Kaariste Viralliseksi hoitajaksi valmistunut, QT1, QT2

taivasmaat@gmail.com

050 5230 957


Pirjo Tanskanen QT1

040 415 2582

www.ptkauneuskeskus.fi


Sanna Suumäki QT1

044 352 0161, suumasa@hotmail.com


Annastiina Gylling QT1

041 435 8117


Katariina Seppänen QT1

044 2943663

Hoitohuone Kuiskaus

TEUVA (Norinkylä)

Helena Korkeamäki QT1

040 7462940

myös eläimet, etenkin hevoset

TURKU

Helinä Salonen QT1

helina.salonen@gmail.com 

TURUN SEUTU / RAISIO

Marjut Eskola QT1

044 2034 111, marjutee@gmail.com

Energiapyörre, Varppeenaukio 9, Raisio

VALTIMO

Heli Rantamäki QT1

050 3504 487, heli.rantamaki@hotmail.com  

VANTAA

Christel Most QT1, QT2

0504430247, most.christel@gmail.com 


Anni Salminen QT1

041 522 7762

etähoidot, myös Helsinki


Tuula Nurmi QT1

050 3603454, nurmi.tuula@kolumbus.fi   

VÄHÄKYRÖ

Tarja Vuorinen QT1, QT2

041 4419196, vaptar(at)gmail.com

kotikäynnit, kaukohoidot

Love & Light